Zase další výzva – doba si žádá

Zase další výzva – doba si žádá

Před týdnem mě oslovila Markéta Říhová, že už je to rok od naší poslední výzvy. Napsala přesně toto: „1.3. to bude rok. Leti to strašně rychle, ale zároveň je to jako včera. Zrovna v pátek jsem měla jeden takový hodně podobný den jak na začatku covidu. Vystrašená a zmatená jsem ležela doma na posteli a hledala důvody, proč opustit svůj bezpečný prostor a jít ven. A ta výzva mně tenkrát dost pomohla. Kdybys na to neměla silu, udělam si ji soukromě. Hodně sily a energie do uzdravováni přeje Markéta“
Tak jsem konečně po 3 týdnech vstala z kovidu. Uf bylo to náročné. Nechápu. Asi všichni prožíváme teď tuto dobu podobně. Po té, co jsme si mysleli, že už se konečně nadechneme, přišla hrůza v podobě války, která je poblíž a já se ještě více obracím k sobě – pozoruji, jak často beru do ruky telefon, jak mě to vtahuje, jaké mám myšlenky a na co a tak bych naší novou výzvu udělala více introspektivní. Ona přeci jen každá fotka je v podstatě autoportrét, ale na nějákou předváděčku teď myslím nikdo nemá chuť. Udělaly bychom 2 týdny a uvidíme, jak to „pojede“. Už se to rodí..
Minulý rok proběhla výzva – 21 dnů sobě, do které se zapojilo 52 lidí. Vznikly úžasné fotky, které určitě ještě ukážeme „na živo“.Tady je o ní více a ukázky. Témata byla strach, jak jsme si podobní, jak si lidé hrají, zázrak, zátiší…
Pokud se k nám přidáte, vstoupíte do úžasné soukromé FB skupiny, kde se můžete podívat na všechny fotky, které vznikly. Jdete do toho? – požádejte o členství zde.
Jak to probíhá? 
Každý den ráno pošlu zadání – společně s inspirující fotografií – vy v průběhu dne fotku uděláte a popřípadě s komentářem přidáte do naší FB skupiny – my ostatní přidáváme zpětnou vazbu a komentáře. Nemusíte se bát, pěstujeme „přející pozornost“. Ukázka zadání tady.
Začneme 19.3.
Témata budou např.pocta Francesce Woodman – viz fota dole,
moje ruce a jejich typická činnost,
moje klidné místo,
můj vztah s někým z rodiny,
moje máma a jak jsem jí podobná – Libuše Jarcovjáková – barevné foto dole,
polarity ve mně,a.p.
Facebook
Google+
https://www.evamelo.cz/zase-dalsi-vyzva-doba-si-zada">
Instagram