Jedeme!

O stavbě obytného auta pro rodinu, které se nebojí terénu a navíc, až zas tak moc, nestojí. Je vůbec reálné postavit expediční obytné auto za cenu do 650.000 Kč?
A pokud ano, o jak velkých je to kompromisech? Možná nejdůležitější je nepropadnout expediční horečce a vždy zvažovat, zda danou funkčnost využiji, pokud ano, jak často a jak mne bude bolet, pokud třeba nebude fungovat. Reálná přidaná hodnota a cena roste nějaký čas lineárně, ale v určitém okamžiku se cena uthne, tj. jen malý nárůst benefitu je vykoupen velkým skokem v ceně. Je jasné, že toto zlomové místo má každý nastaené někde jinde, navíc expediční náklaďák je prostě i koníček a tomu se leccos podřídí.
Popisuji stavbu, kterou jsem z velké části dělal sám, ale zároveň jsem na na specifické věci využívat specializované firmy (ať už kvůli nedostatečnému vybavení nebo znalostem, které nemám). Pokud si někdo dokáže svépomocí svařit a osadit subframe (rám pod obytnou část zabraňující kroucení nástavby) či zvládne i elektro-mechanické opravy auta, brzd, motoru, turba atd., tak samozřejmě se může dostat ještě na lepší cenu.

Facebook
Google+
https://www.evamelo.cz/jedeme">
Instagram