O mně

Fotografování mě baví více než 25 let. Proto jsem ho vystudovala na Vysoké škole uměleckoprůmyslové u prof. Ivana Pinkavy. Přijata jsem byla také na FAMU – obor fotografie a tyto školy jsem ze začátku střídala a hledala pro mě optimální prostředí. Plně jsem se realizovala při mém doktorském studiu na DAMU u prof. Ivana Vyskočila, na Katedře autorské tvorby a pedagogiky. Pracuji pro Český rozhlas, natáčím dokumenty a rozhovory nejen o fotografii. Některé z těch nejzajímavějších zde: https://www.evamelo.cz/rozhovory/
Dělám fotokurzy  – teď převážně pro maminky na rodičovské dovolené. Inspiruji je k tomu, aby tvořily, zachytily neopakovatelné úžasné okamžiky se svými dětmi. Já sama mám děti 3.

Mojí vášní je cestování. Docela dlouho jsem žila v Portugalsku a velice dobře jej znám. Více zde. Připravuji také fotocesty.
Z historie dob černobílých jsem si přinesla rychlost vybírat „dobrý“ snímek a citlivost pro „rozhodující“ okamžik. Mám ráda fotografii, ve které je zachyceno vše. A někdy i to, co oči už nemají šanci zahlédnout. Myslím si, že právě fotografování vyžaduje bytí v přítomnosti a že se tento stav dá pěstovat. Píšu o tom disertační práci. 

Profesní zkušenosti: učení fotografie na Soukromé střední umělecké škole designu Praha Čakovice, pořádání workshopů na ESAP Porto, marketing a PR Český rozhlas – 3 Vltava, dokumenty a rozhovory nejen o fotografii pro pořad Čajovna Vltava. 

Výstavy: 1997 Utrecht Holandsko – setkání Brno – Utrecht ,1998 Národní divadlo Brno1999 Linhardt foundation Roxy Praha – MamaPapa, 2001 Hi/Tech Art Festival, 2003 IN OUT festival of digital image Prague, kino Aero Praha, 2004 Francouzský institut v Praze, 2004 Private Evolution, Gallery VŠUP, Art Galerry FAMU Praha, 2005 Paris Photo Festival – Louvre, Paris, 2006 Elpassatge gallery Barcelona, 2007 ZOO Praha – 4 days in movement, 2008 Pražský dům fotografie, společná výstava Mánes Praha, 2009 Atelier Josefa Sudka, 2017 – 18 společné výstavy s kurzisty Atelieru Líšeň.

Zastoupená ve sbírkách: Boudwijn Jansen (Holandsko), Vintage (USA)

Facebook
Google+
https://www.evamelo.cz/o-mne">
Instagram