• Home
  • /Kurzy
  • /Portugalská cesta – žijeme a fotíme Douro
Portugalská cesta – žijeme a fotíme Douro

Portugalská cesta – žijeme a fotíme Douro

Naše cesta: (pod cestovní kanceláří sky-tours.cz)

Květen 2019

Cena: 20.990,-Kč (letenka je v ceně)

Poletíme společně do Porta. Budeme fotit na nějkrásnějších výhledech a místech Porta. Poté pojedeme malebnou krajinou kolem Doura – vlakem, autobusem, na lodi. Budeme fotografovat. A večer (u vína) si fotky ukážeme a rozebereme.  Já sama jsem v Portugalsku 5 let žila – přímo v Portu, další 2 průvodci jsou muzikanti – více o nic zde: Všichni hovoříme plynně portugalsky.  Známe místa, která běžní průvodci neznají a o ta se s vámi chceme podělit. Navštívíme quinty (statky) a dáme si domácí portugalské jídlo a víno. Čeká vás malá skupina – maximálně 12 účastníků – to znamená individuální přístup.

1. den – přílet Porto. Sraz na letišti v Praze. Společný let do Porta. Transfer z letiště do hotelu v centru města. Ubytování a podle doby příletu ještě seznámení s okolím a posezení v jakékoliv z mnoha kavárniček, kterými je Portugalsko “prošpikované”. Řekneme si více o cestě a popovídáme o tom, jak to máme s focením.

2. den – prohlídka Porta. Nabídka je velmi široká. Dáváme na výběr krásné panorama města (Světové dědictví UNESCO) tolik známého z fotografií, tak jako prohlídku pamětihodností. Možná i trocha improvizace podle momentálního návrhu někoho z vás. (Plánováno v den
příletu při kávě nebo skleničce jednoho z nespočetných vynikajících vín či domácího
portského).  V Portu se nachází krásné Muzeum fotografie přestavěné z bývalé věznice. Ukážeme vám nejlepší místa na výhledy. Navštívíme Foz – místo, kde se Douro vlévá do oceánu. Půjdeme fotit při „zlaté hodince“ v době, kdy je světlo nejlepší. Vypravíme se do Ribeiry – čtvrti, kde vlaje prádlo a kde jsou velmi fotogeničtí lidé.

Celý popis cesty je zde :http://www.naseportugalsko.cz/

nebohttp://www.sky-tours.cz/leto/portugalsko/zijemeafotimedouro/zijemeafotimedouro/

Facebook
Google+
https://www.evamelo.cz/portugalska-cesta-zijeme-a-fotime-douro">
Instagram