Nepředvídatelnost je zákon

Nepředvídatelnost je zákon

„Nepředvídatelnost je zákon“ Jean – Paul Belmondo:  Mých tisíc životů.

Točím nový dokument pro rozhlas. Ten minulý se těsně před stříháním stopnul. Byl o proměně fotografie za posledních 10 let. Měla jsem natočeno hodně materiálu, rozhovory s fotografkami – bohužel většinou ženami a na tom to možná kikslo.

A tak jsem začala točit o našem ježdění s obytnou Avií. Postavil ji můj táta a já v ní procestovala téměř 40 let. Až na můj dlouhý výlet do Portugalska, kam bohužel nikdy nedojela. Lidé kolem starých obytňáků jsou milí.

Konzultuji s dramaturgyní stavbu dokumentu a zjišťuji, že to má hodně společného s fotografií. A teď k jádru. Kdy to vytáhnu? Kdy to zapnu? To je to, oč tu běží. Sestříhám to, když budu mít tunu materiálu? Jak to vyberu? A jako napotvoru zjišťuji, že nejlepší materiál většinou přichází, když se to nechá puštěné jen tak. Gábina – dramaturgyně – teď udělala zajímavý dokument. Poctu dlouholetému rozhlasákovi – autorovi řady dokumentů – Miroslavu Buriánkovi, kde to je krásně vidět. A tak budete-li mít chvilku a máte-li rádi dokument – poslechněte.

Vyjádřit zvukem vůni…

 

Facebook
Google+
https://www.evamelo.cz/nepredvidatelnost-je-zakon">
Instagram