• Home
  • /Kurzy
  • /Píšeme a fotíme – pokračovací fotokurz (s hlídáním dětí)
Píšeme a fotíme – pokračovací fotokurz (s hlídáním dětí)

Píšeme a fotíme – pokračovací fotokurz (s hlídáním dětí)

 22. ledna 2019 – 29.3.2019

pátky 10.00 – 11.30h

Celkem 5 lekcí (1,5h – 2h) + 1 lekce zdarma (v rámci mého výzkumu).
Cena kurzu je 1.200,-Kč včetně hlídání dětí.
Navazuje výstava, která bude v dubnu 2019.

Předpokladem je, že znáte základní obsluhu svého fotoaparátu – umíte zaostřit, umíte nastavit barevnost snímku. Víte, jak funguje ISO, co je hloubka ostrosti a expoziční čas. Pokud si nejste jistí, v první hodině vše rychle shrneme. Budeme rozvíjet všechny tyto dovednosti s ohledem na „mistry“ a hledat svou vlastní cestu sebevyjádření prostřednictvím fotografie. Zjistíme, co je „dobrá“ fotografie, jak funguje synchronicita při fotografování, jak najít „své“ téma, jak provokovat kreativitu, jak se „prochodit“ k dobré fotografii.

Je tato fotografie dobrá? Co ji dělá zajímavou? Jak toho dosáhnout? Jaké prostředky k tomu použít? Je na snímku něco, co tam nepatří? Pracuje se mi lépe, když dostanu téma? Nebo je lepší, když mohu fotit to, co mě zajímá? A co mě vlastně zajímá? Odpovědi na tyto otázky budeme hledat prostřednictvím psaní, fotografování – zkusíme i přímo v lekci (jak nám děti povolí).  Vycházím z principů rozvoje tvořivosti Ivana Vyskočila – více o něm zde a vlastních zkušeností, které sepisuji v disertační práci na DAMU v Praze –  Katedře autorské tvorby a pedagogiky,  kde propojuji to, co jsem se o fotografování dozvěděla při studiu na VŠUP, FAMU a při rozhovorech s fotografy.

Ukázky cvičení, kterými budeme provokovat svoji  „pozornost“ a „přítomnost“.

  • příběh tečky na zemi
  • člověk, kterého každý den potkávám na své cestě
  • jediná fotka za celý den
  • tarot ve fotografii – symboly
  • banalita/něco důležitého
  • synchronicita – odpověď na otázku

Ukázky z knihy Julie Cameronové : Umělcova cesta „Jako zablokované tvůrčí bytosti rádi předstíráme, že rok – či dokonce několik let -je dlouho, moc dlouho. Tohoto triku se dopouští naše ego, aby nám zabránilo začít. Místo toho, abychom se vydali na tvůrčí cestu, zaměřujeme se na to, jak dlouho to bude trvat. To je tak dlouhá cesta říkáme si. Možná, ale každý den je jen jeden další den s určitým pohybem, a tento pohyb k cíli je velmi příjemný“.

Facebook
Google+
https://www.evamelo.cz/kurz-tvurciho-psani-a-fotografie">
Instagram