Najdete mne
čtvrtek, 29 květen 2014 11:45

Havránková Milota

Napsal(a) 
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Havránková Milota http://ohwhatevercomesnow.blogspot.cz/
Záměrně jsem oslovila Milotu Havránkovou, která příští rok oslaví své 70desátiny. V našem pátrání, jak se pozná dobrá fotografie, je pro nás zajímavá hned z několika důvodů...pamatuje si velmi dobře, jaké je to fotit na film, posléze upravovat fotografii bez počítače. Během svého života ovlivnila jako pedagožka FAMU v Praze a VŠVU v Bratislavě spoustu známých fotografů - především těch z tzv. Nové slovenské vlny – třeba Tona Stana, Miro Švolíka a jiné. Na svých webovkách má motto: naučili jsme se nepravdivě žít..volně přeloženo ze slovenštiny...
  1. V rozhovoru o fotografii jsme na výstavě Grey Gold, která je otevřena v Domě umění v Brně. Mimochodem výstava prezentuje práce českých a a slovenských umělkyň, které začínaly na kulturní scéně po druhé světové válce. Má za cíl ukázat tvorbu a úlohu kreativity v pozdním věku ženy. Milota Havránková má zde cyklus fotografií děl svého tatínka, který inspirován její tvorbou, vytvářel různé výšivky a obrázky. 
Zeptala jsem se jí jaká pro ni byla změna z analogu na digitál,  jak učila, a klasicky na to, jak se pozná dobrá fotografie.