Najdete mne
středa, 05 únor 2014 18:44

Prigl

Napsal(a) 
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Prigl prigl.cz
Bude řeč o webové stránce prigl.cz. Rozhovor dole ke stažení v příloze.
Pro ty, co snad nevědí, co znamená prigl, upřesním, že tak se v hantecu říká brněnské přehradě. Pokud byste však čekali, že se na priglu píše brněnsky, budete zklamaní. Píše se tam vtipně, dosti kriticky k nám všem. K rozhovoru jsem si pozvala jednoho ze dvou skalních autorů priglu.cz – Pavla Šplíchala a externistku Bohdanu Kalinovou. Bavíme se o tom, jestli články někoho uráží nebo proč se pod nimi nepodepisují. Nejčtenější (50.000lidí) má název Unuděný flákání rozkvétá na troskách střední třídy.
Kancelářský krysy se až na pár vyjímek noří do bezednejch informačních fábrů, odkud pár narubanejch kaček hned přelijou hypotečním bankám a lízingovkám. Stejně jako si otroci mohli zazpívat na bavlníkový plantáži, můžou si tihle plniči tabulek a procesovači faktur dopřát leda karaoke na firmením večírku.
Pořád ale existuje dost lidí, kteří nežijí v opravdové bídě, nejsou zapřáhnutí na celej den do šichty. Papírová nezaměstnanost je sice nutí k full-timovýmu hledání práce, ovšem na troskách téhle střední třídy leží hromady volnýho času, kterej se dá prožít v ležérní otrávenosti.
Dozvíte se, jak píšou, proč je dobré chodit do těch „nejhorších“ hospod a to, že se třídní sraz nedá vyhrát.
Ve škole vysmívaný lůzr, kterej to podle svýho názoru někam dotáhl, celý večer přemýšlí, jak ostatním ukázat, že role se otočily. Nakonec uzavírá nečekanou koalici s čerstvýma matkama a výměnou za čas strávený sledováním fotek opruzených miminčích prdelek, získává možnost ukázat svůj bazén na iphonu 5s.
Nezaměstnaný, který se považoval už na gymplu za umělce, protáčí fáze, kdy se chválí a kdy se lituje. Senior konzultanti a zubní laboranti se na něm střídají, aby ho poučili o tom, jak to v životě doopravdy chodí. „Já jsem taky rok neměl práci, musíš hledat, telefonovat a všude se ptát. Určitě něco najdeš,“ trápí duši rozervance.
Uslyšíte brněnské kapely Děti kapitána Morgana, Kontrolla, Lolipop nebo Mucha